2018-04-13 22:39:57 SUKCESY UCZENNIC ZS1 W KONKURSIE GASTRONOMICZNYM „CUD MIÓD”

Uczennica klasy ITg Technikum w Zespole Szkól nr1 we Władysławowie Agata Mudlaff zajęła 2 miejsce w konkursie gastronomicznym „Cud Miód”. Wykonała dania – główne skrzydełka w miodzie na puree z selera, szalotki i masła orzechowego oraz chips ziemniaczany z czarnuszką i puder pistacjowy, deser banan karmelizowany na miodzie, mus jogurtowy z nasionami chija i mus z banana, winogron i galaretki pomarańczowej. Została nagrodzona pucharem, nagrodą rzeczową – sprzętem gastronomicznym i voucherem na szkolenie carvingowe o wartości 500 zł.

W konkursie brała też udział Martyna Witschenbach z klasy I Tg, która otrzymała wyróżnienie za dania – pierś kaczki marynowanej w miodzie pitnym i miodzie lipowym, anyżu i korze cynamonu oraz pomidor faszerowany konfiturą ze świeżych malin.

Uczennice przygotowywali nauczyciele praktycznej nauki zawodu Piotr Struck i Magdalena Sirocka.

Gratulujemy sukcesów i czekamy na następne.