Pracownicy szkoły>
Wychowawcy klas

Współpraca z Rodziną Szkół im. Jana Pawła II
13 czerwca 2006 r. nasza Szkoła otrzymała imię Jana Pawła II. Skontaktowałam się z działającą w Polsce Rodziną Szkół im. Jana Pawła II i wysłałam nasze dane do bazy danych tej organizacji.

W sierpniu 2006 r. zostaliśmy włączeni do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Jest to wspólnota, która stanowi ponad 800 placówek szkolnych wszelkiego stopnia, rozsianych po Polsce, a także poza jej granicami.

Pierwszą z inicjatyw, jaką podjęliśmy wspólnie z innymi szkołami noszącymi imię naszego Wielkiego Rodaka, był udział naszej szkoły w VI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. J.P.II na Jasnej Górze.

Spotkanie odbyło się 4 października 2006 r. Wzięliśmy udział we Mszy św. z udziałem pocztów sztandarowych, na placu przed Szczytem na Jasnej Górze, której przewodniczył Duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II - ksiądz Biskup Zygmunt Zimowski; spotkaliśmy się z uczniami innych szkół w Auli J.P. II oraz wysłuchaliśmy koncertu Magdy Anioł.

Każdy z uczestników Spotkania otrzymał znaczek pielgrzymkowy i różaniec, a dla szkoły otrzymaliśmy nalepkę z logo Rodziny Szkół im. Jana Pawła II (organizatorzy zachęcali, aby wykorzystać ją w zewnętrznym oznakowaniu szkoły).

Z Częstochowy udaliśmy się do Wadowic - rodzinnego miasta naszego Patrona. Tam zwiedziliśmy Muzeum w Domu Rodzinnym Karola Wojtyły oraz Bazylikę Mniejszą p. w. Ofiarowania NMP, gdzie J.P. II przyjął chrzest św.

Oczywiście w Wadowicach częstowaliśmy się "kremówkami". Celem naszego wyjazdu był także Oświęcim, gdzie zwiedzaliśmy Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Organizatorzy VI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Szkół im. J.P. II zaprosili także naszą szkołę do przeprowadzenia zbiórki żywności, którą pragnęli przekazać osobom potrzebującym.

Włączyliśmy się z radością w akcję zbiórki żywności, którą zabraliśmy ze sobą i przekazaliśmy Częstochowskiej Caritas.

Z okazji VI Dnia Papieskiego - 16 X 2006 - na zaproszenie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jastarni, wzięliśmy udział w Turnieju sportowo - wiedzowym o naszym Patronie - zajęliśmy tam I miejsce.

27 marca 2007 r. otrzymaliśmy, jako Rodzina Szkół im. J.P.II, list od ks. Biskupa Zygmunta Zimorskiego, z okazji zbliżającej się drugiej rocznicy śmierci naszego Patrona.

Ksiądz Biskup zachęcał nas, aby dzień 2 kwietnia był przeżywany przez nas jako "pełne nadziei dziękczynienie" oraz by dzień ten "zakwitł bielą białych wstążeczek przypiętych do ubrania a symbolizujących naszą wdzięczność za dar Jana Pawła II i nadzieją na Jego rychłe wyniesienie na ołtarze".

Ten prosty symbol przyjęliśmy z radością i było to również dla nas znakiem jedności z Rodziną Szkół im. Jana Pawła II.

W dniach 25 - 26 maja 2007 r. w Ulanowie w woj. podkarpackim odbył się XX Jubileuszowy Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, w którym uczestniczyłam, reprezentując naszą szkołę.

Wśród wielu prelegentów, głos zabrał także p. Minister Mirosław Orzechowski, który życzył szkołom im. J.P. II, aby znaleźli drogę wskazaną przez Jana Pawła II, a także powiedział, że "...to jest droga nie tylko tytułu szlachetnego Patrona, ale droga stąpania Jego kryteriami, droga pielgrzymowania do Jego wartości, droga pamięci o tym, co do nas mówił".

4 października 2007 r. - już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w VII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze.

Stały się one jednolitym symbolem Szkół im. J.P. II dokumentującym dzień przejścia naszego Patrona do Domu Ojca. Podczas spotkania usłyszeliśmy także po raz pierwszy Hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Jako nauczycielka szkoły im. Jana Pawła II, chcę zaszczepiać uczniom te wartości, które uosabiał nasz Wielki Rodak. Same lekcje nie wystarczą. Uczymy się także poprzez działanie, dlatego organizuję m. in. wyjazdy dla uczniów naszej szkoły na spotkania z Rodziną Szkół im. J.P.II.

Już teraz zapraszam do wspólnego wyjazdu na kolejne spotkanie w październiku 2008 roku.

Jadwiga Kiedrowska